cz
Co vás trápí?

Stres

Jste pod neustálým stresem a projevuje se to na vašich výkonech?

Stres

Současní zaměstnavatelé vyžadují nejvyšší nasazení, očekává se časová flexibilita a plné soustředění. Rodina doma má však též své požadavky, a člověk často neví, co dříve. Po čase se neustálý tlak v práci i doma začíná odrážet na výkonnosti, přicházejí pochybnosti sám o sobě, strach o práci… 

Stres aktivuje mechanizmy, které pomáhají jedinci adaptovat se a „přežít“ stresové momenty. Někdy ale tyto mechanizmy mohou tělu škodit a dlouhodobý psychický nátlak přechází v psychosomatická onemocnění.

Stres se odborně dělí na eustres - tzv. dobrý stres, který nabuzuje organizmus a motivuje jedince k lepším výkonům (pozitivní vliv na organizmus) a distres – stresová fáze, která může mít škodlivé následky pro lidský organizmus a to jak na psychiku, tak i na tělo.

Faktory, které na nás vyvíjejí tlak a způsobují stres (stresory), mohou být fyzikálního (nadměrný hluk, nízká nebo vysoká teplota), psychického (práce, věk) či sociálního typu (nepohoda ve vztazích, životní styl). Většinou však na člověka působí více faktorů najednou.

Co vám hrozí, jste-li dlouhodobě ve stresu?

  • psychické problémy (např. deprese, úzkost, nervozita, podrážděnost, osobnostní problémy)
  • kardiovaskulární onemocnění (např. infarkt myokardu, vysoký krevní tlak)
  • poruchy přijímání potravy (např. obezita, bulimie, anorexie)
  • u žen - poruchy menstruačního cyklu
  • u mužů - sexuální dysfunkce (např. impotence, předčasná ejakulace, ztráta sexuální touhy)
  • kožní problémy včetně vypadávání vlasů (např. akné, lupénka, ekzémy)
  • poruchy trávení a zažívání (např. zánět žaludku, ulcerózní kolitida apod.)

a samozřejmě mnohé další

Stimsmart terapie vám pomůže ulevit od stresu

Terapie pomáhá bojovat proti civilizačním chorobám jakožto důsledku stresu. Napomáhá zkvalitňovat každodenní život a zmírňuje zdravotní dopady hektického životního stylu.

Budete se cítit
lépe!

paní Božena, 63 let

paní Božena, 63 let

Nikdy už se nechci cítit tak unavená


Více informací

paní Božena, 63 let

paní Božena, 63 let

Letos to budou dva roky, co ode mne odešel manžel. Jak to tak bývá, našel si mladší... Prožili jsme spolu sice téměř 40 let a vychovali dvě děti, ale stačila jedna sukně a vše je zapomenuto. Po jeho odchodu jsem nevěděla, co dál. Rodina pro mne byla vším. Těšila jsem se na vnoučata, jak je budeme s manželem brát na výlety do ZOO a do divadla a ani mne nenapadlo, že jeho představa být "už" dědečkem děsí. Když začal trávit více a více času mimo domov, sice mi to přišlo divné, ale přeci jen, byl už to "starý kozel". No, nebyl... Pořád jsem si v hlavě přehrávala, co se mohlo pokazit. Hledala jsem na sobě chyby, které ho ode mne odehnaly. Nespala jsem, pořádně nejedla. Začala jsem se stranit lidí. Vadily mi otázky, kde je manžel. Měla jsem pocit, že se mi všichni za zády smějou, ukazují si na mě - to je ta, co jí utekl manžel za mladší.

Po půl roce jsem začala mít i zdravotní problémy. Nakonec to nevydržely děti a donutily mě začít můj stav řešit. Zkoušela jsem psychologa, ale i u něho jsem měla pocit, že se mi vysmívá. Antidepresiva jsem nechtěla brát dlouhodobě. Cítila jsem se po nich divně. Meditova mi nešlo... Místo zlelpšení se můj stav stále zhoršoval. Nakonec jsem narazila na terapii Stimsmart. Nevěřila jsem jí, ale když už mi ji děti zaplatily, odchodila jsem ji. Díky bohu za to! Už jen přístup personálu mi zvyšoval sebevědomí. Po polovině terapie jsem začala cítít více energie a začala chodit víc ven. Cca měsíc po terapii jsem se odhodlala vyrazit se sousedkou do divadla a na skleničku.

S odstupem půl roku mohu říci, že terapie mi zachránila zdravý rozum. Dnes chodím cvičit, scházíme se s kolegyněmi z práce každý druhý pátek a dokonce jsem potkala jednoho sympatického prošedivělého pána... Terapii všem jenom doporučuji.

paní Stanislava

paní Stanislava

Jsem v mnohem větší psychické pohodě


Více informací

paní Stanislava

paní Stanislava

O terapii jsem se dozvěděla náhodně přes přátele a podstoupila jsem ji v době, kdy jsem měnila práci. Pochopitelně jsem se cítila pod velkým tlakem, ve stresu z obav o budoucnost. Trpím na migrény a před terapií jsem měla velmi časté ataky. V průběhu terapie se jedenkrát dostavila bolest, ale ne v obvyklé intenzitě. Po skončení jsem bez bolestí a lépe zvládám stres spojený s nástupem do nového zaměstnání.

paní Julia

paní Julia

Terapie výrazně zlepšila můj psychický stav


Více informací

paní Julia

paní Julia

Doporučuji kurz každému, výrazně zlepšuje psychický stav, zcela vymizely změny nálady a celkem se cítím mnohem lépe.

Více referencí

Chcete lépe zvládat neustálý tlak a zbavit se stresu? Pak je Stimsmart terapie právě pro vás!

Na co ještě má Stimsmart pozitivní vliv?

Více informací

Kde se
můžete objednat?


:

Jste časově vytíženi a nechcete na terapii dojíždět? Je možné poskytnout individuální terapii i u vás doma za speciálních podmínek. Cena a podmínky takové terapie jsou poskytovány na vyžádání v centrále společnosti Stimsmart s.r.o. - infolinka.

Copyright © 2021 Stimsmart

Created by Beneš & Michl