cz
Co vás trápí?

Neuropatické obtíže

Úvod Co vás trápí? Neuropatické obtíže

Máte „studené“ nohy?

Trápí vás brnění, mravenčení či bolest končetin? Máte „studené“ nohy?

Neuropatické obtíže

Problémy se objevují postupně – nejprve nepříjemné brnění, pálení, dotek přikrývky na kůži se stává nepříjemným… Klidný spánek začíná být „nedostatkové zboží“. Po čase se přidruží výpadky funkce nervů – snížená citlivost na dotek, teplo (snadno dojde ke spálení) a bolest nejčastěji na konečcích dolních končetin. Bohužel postižená oblast se bez léčby rozšiřuje. Postižený člověk ztrácí schopnost koordinovaného pohybu (ztráta obratnosti rukou, zakopávání, nestabilita při chůzi)…

Nervový systém se skládá ze sítě nervových vláken, které vedou signály (vzruchy) z mozku a míchy do ostatních, periferních částí těla. Proces přenosu nervových vzruchů může být ovlivněn poškozením určité části této sítě. Následně dochází k narušení schopnosti správného pohybu našich svalů, kloubů, funkce kůže a vnitřních orgánů.

K poškození senzorických nervů dochází často v důsledku periferní neuropatie. Prvotní příznaky se většinou projeví na nohách s postupným nástupem ztráty citlivosti, brnění, nebo bolesti. Časem může dojít k rozšíření obtíží na horní končetiny či trup. Dalším příznakem periferní neuropatie může být extrémní citlivost na dotek. Pocit znecitlivění a mravenčení na kůži je označován jako parestézie.

Velkou komplikací zejména v případě příčinné souvislosti mezi neuropatií a diabetem může být ztráta smyslových vjemů z nohou. Případné vznikající puchýře a boláky na nohách se pak mohou vyvinout rychle a bez povšimnutí. Následné poranění a infekce (vznik zanícených ran) se může šířit do hlubších tkání, včetně kostí. Konce pak mohou být fatální – nutná amputace.

Nejčastější neuropatické obtíže:

  • poruchy cítění (zejména na nervech dolních končetin)
  • mravenčení
  • pocit chladu v končetinách
  • intenzivní bolesti v klidu (nejvíce v noci)
  • ztráta hlubokého čití

Stimsmart terapie pomáhá vrátit cit vašim končetinám

U terapie Stimsmart nezáleží na příčině vzniku neuropatie, nýbrž na schopnosti její projevy utlumovat či na čas plně odstranit. Neuropatické obtíže nejsou obtížemi pouze končetin. Únava a špatný spánek, jakožto jejich následek, mají vliv i na celkový psychický stav postiženého. Terapie Stimsmart pomáhá tyto problémy řešit komplexně.

Budete se cítit
lépe!

pan František

pan František

Po skončení terapie začaly mé problémy ustupovat


Více informací

pan František

pan František

Aplikace terapie není příjemná, ale dobře snesitelná. Po 13-ti procedurách mi ustupují jisté zdravotní potíže - necitlivost nohou, hybnost kolen, ramene, bolesti kříže, ustupuje dlouhodobý problém v čelní dutině.

pan Jiří

Přes počáteční skepsi jsem byl mile překvapen


Více informací

pan Jiří

Po počáteční skepsi jsem překvapen výrazným zlepšením chůze, spánku. Vypadá to, že jsem se vlezl do těch 30-80 % úspěšných. Můj optimismus stoupl. Štěstí, že jsem se o metodě vůbec dozvěděl…

paní Anna

paní Anna

Pocit neklidných nohou vymizel


Více informací

paní Anna

paní Anna

Zlepšení potíží o 40 % minimálně, lépe spím - dříve jsem se budila v noci opakovaně, nyní do 2:00 hodin 2x a dále spím vcelku až do rána. Pocit neklidných nohou vymizel, plosky nohou jsou teplé, dříve studené, zlepšilo se mi čití na lýtkách i na stehnech. Zůstala parestezie plosky nohy. Oblast kotníků mám i nadále studenou. Jsem velmi spokojená, že je patrné zlepšení a že můžu lépe spát. Značně se mi zmenšily otoky na nohou.

Více referencí

Chcete opět mít cit v nohách? Pak je Stimsmart terapie právě pro vás!

Na co ještě má Stimsmart pozitivní vliv?

Více informací

Kde se
můžete objednat?


Infolinka: +420 736 519 467

Jste časově vytíženi a nechcete na terapii dojíždět? Je možné poskytnout individuální terapii i u vás doma za speciálních podmínek. Cena a podmínky takové terapie jsou poskytovány na vyžádání v centrále společnosti Stimsmart s.r.o. - infolinka.

Copyright © 2020 Stimsmart

Created by Beneš & Michl