cz
Co vás trápí?

Neuropatické obtíže

Úvod Co vás trápí? Neuropatické obtíže

Máte „studené“ nohy?

Trápí vás brnění, mravenčení či bolest končetin? Máte „studené“ nohy?

Neuropatické obtíže

Problémy se objevují postupně – nejprve nepříjemné brnění, pálení, dotek přikrývky na kůži se stává nepříjemným… Klidný spánek začíná být „nedostatkové zboží“. Po čase se přidruží výpadky funkce nervů – snížená citlivost na dotek, teplo (snadno dojde ke spálení) a bolest nejčastěji na konečcích dolních končetin. Bohužel postižená oblast se bez léčby rozšiřuje. Postižený člověk ztrácí schopnost koordinovaného pohybu (ztráta obratnosti rukou, zakopávání, nestabilita při chůzi)…

Nervový systém se skládá ze sítě nervových vláken, které vedou signály (vzruchy) z mozku a míchy do ostatních, periferních částí těla. Proces přenosu nervových vzruchů může být ovlivněn poškozením určité části této sítě. Následně dochází k narušení schopnosti správného pohybu našich svalů, kloubů, funkce kůže a vnitřních orgánů.

K poškození senzorických nervů dochází často v důsledku periferní neuropatie. Prvotní příznaky se většinou projeví na nohách s postupným nástupem ztráty citlivosti, brnění, nebo bolesti. Časem může dojít k rozšíření obtíží na horní končetiny či trup. Dalším příznakem periferní neuropatie může být extrémní citlivost na dotek. Pocit znecitlivění a mravenčení na kůži je označován jako parestézie.

Velkou komplikací zejména v případě příčinné souvislosti mezi neuropatií a diabetem může být ztráta smyslových vjemů z nohou. Případné vznikající puchýře a boláky na nohách se pak mohou vyvinout rychle a bez povšimnutí. Následné poranění a infekce (vznik zanícených ran) se může šířit do hlubších tkání, včetně kostí. Konce pak mohou být fatální – nutná amputace.

Nejčastější neuropatické obtíže:

  • poruchy cítění (zejména na nervech dolních končetin)
  • mravenčení
  • pocit chladu v končetinách
  • intenzivní bolesti v klidu (nejvíce v noci)
  • ztráta hlubokého čití

Stimsmart terapie pomáhá vrátit cit vašim končetinám

U terapie Stimsmart nezáleží na příčině vzniku neuropatie, nýbrž na schopnosti její projevy utlumovat či na čas plně odstranit. Neuropatické obtíže nejsou obtížemi pouze končetin. Únava a špatný spánek, jakožto jejich následek, mají vliv i na celkový psychický stav postiženého. Terapie Stimsmart pomáhá tyto problémy řešit komplexně.

Budete se cítit
lépe!

pan Jaroslav

Jsem zase pohyblivý


Více informací

pan Jaroslav

Po léčení cukrovky se stal zázrak! Nemohl jsem chodit a již po 1. dni sezení mohu skákat, nezakopávám. Obnovený cit v nohách.

pan František

pan František

Po skončení terapie začaly mé problémy ustupovat


Více informací

pan František

pan František

Aplikace terapie není příjemná, ale dobře snesitelná. Po 13-ti procedurách mi ustupují jisté zdravotní potíže - necitlivost nohou, hybnost kolen, ramene, bolesti kříže, ustupuje dlouhodobý problém v čelní dutině.

paní Martina

paní Martina

Konečně mohu spát bez probouzení se bolestmi a sportovat


Více informací

paní Martina

paní Martina

Posledních 6 měsíců před terapií jsem měla problémy s bolestí nohou - večer před usnutím a v noci mě bolest budila. Dost jsem byla omezená i ve sportu. Po 6. proceduře jsem postupně úplně vysadila lék na neuropatii (Gabanox), bolesti ustoupily. Celkově se zlepšila i má psychika, nedělá mi problém ostřejší chůze ani běhání. Jako další efekt bylo doléčení zánětu průdušek a zápalu plic, kdy mě po terapii přestala bolest na pravé straně zad. Celkově se cítím velice dobře, jsem ráda, že jsem terapii absolvovala.

Více referencí

Chcete opět mít cit v nohách? Pak je Stimsmart terapie právě pro vás!

Na co ještě má Stimsmart pozitivní vliv?

Více informací

Kde se
můžete objednat?


Infolinka: +420 736 519 467

Jste časově vytíženi a nechcete na terapii dojíždět? Je možné poskytnout individuální terapii i u vás doma za speciálních podmínek. Cena a podmínky takové terapie jsou poskytovány na vyžádání v centrále společnosti Stimsmart s.r.o. - infolinka.

Copyright © 2020 Stimsmart

Created by Beneš & Michl